REKLAMA
Znaleziono 9154 wyników
Osiedle Glogerainwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle Glogera
Kraków, Krowodrza, Zygmunta Glogera
[Kraków] Remont Kamienicy, ul. Mostowa 6inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Remont Kamienicy, ul. Mostowa 6
Kraków, Śródmieście, Mostowa 6
Biurowiec, ul. Kapelanka 40inwestycja
Pokaż inwestycję
Biurowiec, ul. Kapelanka 40
Kraków, Podgórze, Kapelanka 40
Spacerowa Enklawainwestycja
Pokaż inwestycję
Spacerowa Enklawa
Kraków, Spacerowa 61E
Stolarska 1inwestycja
Pokaż inwestycję
Stolarska 1
Kraków, Stolarska 1
B4B Meadowsinwestycja
Pokaż inwestycję
B4B Meadows
Kraków, Podgórze, Puszkarska
Koleje Mazowieckie sprzedały dawny biurowiec w centrum Warszawyartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Mazowieckie sprzedały dawny biurowiec w centrum Warszawy
Kolejom Mazowieckim udało się w sprzedać biurowiec wraz z działką na terenie warszawskiego Śródmieścia, przy ul. Solec 57 (Powiśle).
W Łodzi powstaje nowy podziemny przystanek kolejowy Polesie [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje nowy podziemny przystanek kolejowy Polesie [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Przystanek Łódź Polesie to jeden z trzech przystanków, które zapewnią dogodną komunikację w tunelu nowobudowanej podziemnej linii kolejowej z Łodzi Fabrycznej do stacji Żabieniec i Kaliska. Rozpoczęły się prace na najniższym poziomie Polesia. Kontynuowane są roboty na przystankach Śródmieście i Koziny.
Wrocławski oddział Luxoft Poland przenosi się do nowego biura w zabytkowym domu handlowym Renomaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocławski oddział Luxoft Poland przenosi się do nowego biura w zabytkowym domu handlowym Renoma
Wrocławski oddział Luxoft Poland przenosi się do nowego biura w zabytkowym domu handlowym Renoma przy ul. Świdnickiej 40, w samym centrum stolicy Dolnego Śląska. Siedzibę ma tutaj również firma DXC Technology, która jest głównym akcjonariuszem spółki Luxoft. Wrocławskie biuro działało dotychczas w budynku Silver Tower Center.
W Łodzi powstaje nowy podziemny przystanek kolejowy Polesie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje nowy podziemny przystanek kolejowy Polesie [FILM]
Przystanek Łódź Polesie, to jeden z trzech przystanków, które zapewnią dogodną komunikację w tunelu nowobudowanej podziemnej linii kolejowej z Łodzi Fabrycznej do stacji Żabieniec i Kaliska. Rozpoczęły się prace na najniższym poziomie Polesia. Kontynuowane są roboty na przystankach Śródmieście i Koziny.
Torus kupuje w Gdańsku grunt od ZPC Bałtyk. Wybuduje kompleks wielofunkcyjnyartykuł
Pokaż artykuł
Torus kupuje w Gdańsku grunt od ZPC Bałtyk. Wybuduje kompleks wielofunkcyjny
Torus po raz kolejny zainwestuje w Gdańsku. Firma zakupiła od Zakładów Przemysłu Cukierniczego "Bałtyk" grunt obok wybudowanego przez siebie biurowca Format, przy ul. Droszyńskiego 8/11. Zamierza zrealizować na nim kompleks wielofunkcyjny.
Goleniów integruje sieć ścieżek pieszo-rowerowychartykuł
Pokaż artykuł
Goleniów integruje sieć ścieżek pieszo-rowerowych
Gmina Goleniów rozpoczęła kolejną inwestycję zmierzającą do stworzenia spójnej sieci ścieżek pieszo-rowerowych. Rowerowa inwestycja ma na celu integrację gminnego systemu transportu publicznego. Nowoczesna infrastruktura połączy główne węzły komunikacyjne miasta z Goleniowskim Parkiem Przemysłowym oraz terenami wiejskimi.
Cudzoziemcy coraz aktywniejsi na polskim rynku mieszkaniowymartykuł
Pokaż artykuł
Cudzoziemcy coraz aktywniejsi na polskim rynku mieszkaniowym
Rok 2022, pomimo generalnie silnego spadku sprzedaży na rynku nieruchomości mieszkaniowych, wyróżnił się silnym wzrostem udziału zakupów mieszkań przez cudzoziemców. W trakcie 2022 r. obcokrajowcy kupili w Polsce ponad 29 tys. lokali wobec 22 tys. rok wcześniej.
Ulica Reymonta zostanie przebudowana. Wybrano wykonawcę dokumentacji projektowej artykuł
Pokaż artykuł
Ulica Reymonta zostanie przebudowana. Wybrano wykonawcę dokumentacji projektowej
Jedna z ważniejszych ulic w stolicy Dolnego Śląska doczeka się przebudowy. Chodzi o przebiegającą przez wrocławskie osiedle Kleczków ulicę Władysława Reymonta, prowadzącą ze Śródmieścia w kierunku północnej części miasta.
Trwają zaawansowane prace przy modernizacji zabytkowej stacji kolejowej w Bytomiu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają zaawansowane prace przy modernizacji zabytkowej stacji kolejowej w Bytomiu [FILM]
Na terenie zabytkowej stacji kolejowej w Bytomiu prowadzona jest przebudowa peronów i hali przy zachowaniu elementów historycznych. Montowane są poszycie dachu i przeszklenia. Efektem inwestycji na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie będą sprawniejsze podróże oraz przewóz towarów ze Śląska w stronę portów. Wartość prac to ponad 1,2 mld zł, dofinansowanie pochodzi z UE. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły też przetarg na remont nastawni bramowej w Bytomiu.
ARP S.A. dokapitalizuje Fabrykę Przewodów Energetycznych S.A. kwotą 34,5 mln zł artykuł
Pokaż artykuł
ARP S.A. dokapitalizuje Fabrykę Przewodów Energetycznych S.A. kwotą 34,5 mln zł
Strategiczny krok dla transformacji energetycznej Polski. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) finalizuje proces dokapitalizowania Fabryki Przewodów Energetycznych S.A. (FPE S.A.) z Będzina (województwo śląskie), kwotą 34,5 mln zł, co pozwoli ARP S.A. na objęcie 96,88% udziałów w spółce. Inwestycja ma na celu stabilizację finansową FPE S.A., zwiększenie jej potencjału produkcyjnego oraz wsparcie w realizacji kluczowych projektów dla sektora energetycznego i kolejowego.
Podwarszawski Sulejówek bez korków: kolejarze otworzyli nową drogę pod torami [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Podwarszawski Sulejówek bez korków: kolejarze otworzyli nową drogę pod torami [ZDJĘCIA]
Polskie Linie Kolejowe zbudowały drugi tunel pod torami w Sulejówku, aby poprawić bezpieczeństwo. Nowy obiekt znajduje się na ul. Przejazd/Krasińskiego i zastąpił przejazd kolejowo-drogowy. Dzięki temu kierowcy nie muszą już czekać przed zamkniętymi rogatkami, a pociągi mogą bezpiecznie kursować z Warszawy do Terespola. Inwestycja kosztowała około 100 milionów złotych i została sfinansowana z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).
Za ponad ćwierć miliarda złotych stacja Ostróda odzyskuje blask [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad ćwierć miliarda złotych stacja Ostróda odzyskuje blask [ZDJĘCIA]
Stacja w Ostródzie przechodzi metamorfozę. Inwestycja Polskich Linii Kolejowych S.A. realizowana ze środków Krajowego Planu Odbudowy, warta ponad 250 mln, nie zwalnia. Jeden peron jest gotowy, przebudowywany jest drugi, pociągi jeżdżą po nowych torach, a podziemny tunel zaczyna łączyć nie tylko dwie strony torów. Elementy starej wiaty posłużyły do budowy dachu nad stojakami dla rowerów.
Ponad 1 mld zł na odbudowę infrastruktury po powodziartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 1 mld zł na odbudowę infrastruktury po powodzi
Jednostki podległe Ministerstwu Infrastruktury w związku z likwidacją skutków zeszłorocznej powodzi wykonają do końca 2028 r. zadania o łącznej wartości ponad 1 mld zł. Działania te podsumował 15 września wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak na wspólnej konferencji prasowej przedstawicieli rządu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Lepsza kolej w Beskid Żywiecki i pod Tatry – postępuje modernizacja trasyartykuł
Pokaż artykuł
Lepsza kolej w Beskid Żywiecki i pod Tatry – postępuje modernizacja trasy
Szykuje się nowa jakość podróżowania na linii kolejowej nr 97 Sucha Beskidzka – Żywiec. Krótszy o blisko pół godziny czas przejazdu, większy komfort i bezpieczeństwo na trasie oraz na stacjach i przystankach – taki będzie efekt realizowanych obecnie zadań inwestycyjnych za 440 mln zł netto. Przedsięwzięcie finansowane jest z KPO.
REKLAMA